بلاگ

سایبرمن
۱۹ دی ۱۳۹۷
امنیت شبکه-شبکه بدون دیدگاه

پشتیبانی شبکه – بهترین روش استخدام مهندس پشتیبانی شبکه

اگر از افراد غیرفنی بپرسید که یک متخصص پشتیبانی شبکه دقیقاً چکار می‌کند، احتمالاً می‌گویند آن‌ها اتصالات اینترنت را چک می‌کنند که یک وقت قطع نباشد! البته این کامل هم غلط نیست؛ ولی به طور دقیق‌تر کار پشتیبانی شبکه نگهداری و حفظ سیستم‌های پیچیده‌ی کامپیوتری است. حالا واضح شد چه کار مهمی بر عهده آنان است؟ در حقیقت به خاطر اینکه با استعدادترین و بهترین مهندسان این حوزه اتصالات گسترده‌ای بین انواع بسیار زیادی از دیوایس‌ها ایجاد می‌کنند و به نوعی پشت پرده قرار گرفته اند، حتی توسط همکاران خود هم گاهی نادیده گرفته می‌شوند و بنابراین پیدا کردن آنان اندکی سخت و زمان‌گیر است. هرچند ما یک راه جادویی داریم برای پیدا کردن آنها. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

پشتیبانی شبکه

فکر می‌کنید آنها معمولا کجاها هستند؟

سایت‌ها! معلوم است که آنان بیشتر وقت آزادشان را در اینترنت می‌چرخند. ولی کجای اینترنت؟ شناخته شده‌ترین جاهایی که وقت‌شان را درآن سپری می‌کنند، انجمن ها و سایت های گپ و گفت و گوی تخصصی است. ولی یک جای دیگر هم هست که مطمئنا یک راه جادویی برای پیدا کردن متخصصان پشتیبانی شبکه می باشد. نام آن سایبرلند است.

یافتن و استخدام کردن پشتیبان شبکه مورد نظرتان در سایبرلند کار سختی نیست.

سایبرلند یک وب سایت به اصطلاح فریلنسینگ تخصصی پشتیبانی شبکه و امنیت شبکه می باشد. در این وب سایت متخصصان پشتیبانی شبکه جمعشان جمع است. تنها کاری که لازم است برای یافتن یک متخصص مناسب برای خودتان انجام دهید این است که به قسمت ثبت پروژه بروید. به طور کاملا رایگان یک پروژه ثبت کنید و نیازهای خودتان را توضیح دهید. مثلا بگویید که می‌خواهید یک سرور آلوده به بدافزار را پاکسازی کنید یا اینکه نیاز به یک مشاور در زمینه شبکه دارید و یا هر چیز دیگری که به ذهنتان برسد.

اینجاست که متخصصان پشتیبانی شبکه کم کم ظاهر می شوند و سراغ پروژه‌های شما می‌آیند و با پیشنهادات خودشان شما را شگفت زده می‌کنند. شما می توانید سوابق کاری آنها را نگاهی بیندازید و روزمه آنها را بررسی کنید، سپس قیمت پیشنهادی آنها را ببینید و متناسب با بودجه خودتان یکی از آنها را انتخاب کنید و جهت انجام پروژه با او تماس بگیرید.

ثبت پروژه پشتیبانی شبکه در سایبرلند

فکر کنید پیش از سایبرلند چقدر این کار می توانست سخت باشد. برای پیدا کردن یک مهندس پشتیبانی شبکه باید به فروم ها و انجمن های تخصصی مراجعه می کردید و شروع به ارسال یک پست جدید در فروم‌ها می کردید سپس با افرادی که به شما پیام می‌دادند صحبت می‌کردید و شاید می‌توانستید شخصی را برای انجام پروژه‌تان پیدا کنید. اما اکنون بهتر است از این انجمن‌ها تنها به منظور منبعی برای بهتر شناختن این صنعت استفاده کنید. هر وقت سوالی داشتید هم با خیال راحت بپرسید؛ مهندسان پاسخ خواهند داد. اما این راه قطعا راه مناسبی برای پیدا کردن یک مهندس پشتیبانی شبکه نیست.

 

در پروژه‌های پشتیبانی شبکه چه مواردی را در نظر بگیریم؟

جمله‌ی «ما نیاز به یک مهندس پشتیبانی شبکه داریم» خیلی مناسب شروع یک پروژه جهت دعوت به کار نیست. برای جلب نظر فرد مورد نظرتان باید درک کاملی از شرایط و مسئولیت‌های کارش داشته باشید و خوب نشان دهید که از همه‌ی جوانب باخبرید. در ادامه به یک سری از چالش‌های اساسی که در کارشان وجود دارد می‌پردازیم:

۱- نظارت و عیب‌یابی کامپیوترها و نصب و تست آنها کار راحتی نیست؛ برخی فکر می‌کنند اینگونه موارد چیزی در حد زدن دوشاخه برق به پریز است! مهندسان پشتیبانی شبکه مسئول ارتباط با فروشندگان برای پیدا کردن راه حل‌های مناسب، آموزش مصرف‌کنندگان نهایی در بهترین شیوه‌های ممکن و عیب‌یابی مشکلات به محض ایجاد شدن‌شان هستند.

۲- فهمیدن و درک کوچکترین بخش‌های تکنولوژی: هر حرکتی که مهندس پشتیبانی شبکه انجام دهد روی کل اتصالات (و در نتیجه کارایی) کمپانی شما اثرگذار خواهد بود، «باید به کلیت کار هم توجه داشته باشیم؛ سیستم‌ها همه به هم ارتباط دارند و به سختی می‌توان سیستم مستقل یافت.». پس تلاش کنید پیش از شروع کار حتما فرد مورد نظر خود را ارزیابی کنید و به سوابق کاری او توجه کنید.

۳- مدیریت پروژه‌های تیم‌های مختلف: اکثر دیپارتمان‌های IT به بخش‌های ریزتر و تخصصی‌تر کارهای مختلف تقسیم شده اند. برای همین ایجاد ارتباط و هماهنگی بین این بخش‌ها حقیقتاً کار هرکسی نیست. تمامی این راه‌ها اصولاً به آن ختم می‌شوند که مهندس شبکه تمامی این‌ها را تجزیه کند، انگیزه‌ی به اشتراک گذاری اطلاعات را بالا ببرد و برای یک همکاری حسابی آماده‌شان کند. دقت داشته باشید که برای این مورد بهتر است مهندس پشتیبانی شبکه ای که انتخاب می‌کنید فرد انعطاف‌پذیری باشد. همانطور که می دانید، یک مهندس کامپیوتر باید منعطف و حلال مسائل باشد. چون در این زمینه، ما همواره به مشکلات بسیار زیادی برمی‌خوریم که تا به حال با آنان مواجه نشده ایم.

همین حالا یک پروژه پشتیبانی شبکه ثبت کنید.

نظر